Aktualności

Poznań

• autor: olimpic, 2016-11-28 19:10

Trzy kolory:  złoty, srebrny, brązowy  dla Aleksandry Cieplak na Grand Prix Polski w Poznaniu

W dniach 19-20.11.2016 r., na obiektach Poznańskiej Malty odbyły się zawody Grand Prix Pucharu Polski w pływaniu. W zawodach reprezentowały nas Natalia Kościanek i Aleksandra Cieplak.  To były bardzo udane zawody.

Aleksandra Cieplak startowała w pięciu konkurencjach i pięciokrotnie poprawiła swoje rekordy życiowe -   na dystansie 100 m stylem motylkowym zajęła I miejsce, 200 m stylem motylkowym II miejsce, na 50m stylem motylkowym III miejsce, na 50m stylem dowolnym III miejsce.  W łącznej klasyfikacji w stylu motylkowym zajęła I miejsce.

Natalia Kościanek  na 50 m stylem klasycznym zajęła VIII miejsce i ustanowiła nowy rekord życiowy, na 100m stylem klasycznym zajęła VII miejsce, a na dystansie  200 m stylem klasycznym - VI miejsce.

W sezonie 2016/2017 obowiązuje nowa formuła zawodów - w pierwszych pięciu najlepszych seriach startują zawodnicy, którzy posiadają na danym dystansie najlepszy czas. Nasze zawodniczki Ola i Natalia, chociaż są juniorkami i rywalizują z seniorkami, startują w tych najlepszych seriach, co świadczy o ich wysokich umiejętnościach.

Pragniemy również z dumą poinformować Państwa, że w nowej edycji konkursu gazety ,,ECHO DNIA" na najlepszego sportowca i talent roku powiatu grójeckiego, do kategorii talent roku została nominowana Aleksandra Cieplak.  Zwracamy się do wszystkich sympatyków pływania i mieszkańców Warki, aby oddali głos na naszą zawodniczkę.